Do obowiązku wdrożenia Consent Mode v2 pozostało:
dni
godzin
minut
Sprawdź, co grozi za jego brak!

Zatrzymanie ataku DDOS

Atak DDOS zostały wycelowany w 4 sklepy internetowe Klienta.

Zgłosił się do nas Klient z problemem, który był związany z 4 sklepami internetowymi. Okazało się, że padł on ofiarą ataku hakerskiego DDOS, którego celem było wyłudzenie okupu płatnego w kryptowalutach. Dzięki szybkiej reakcji i współpracy z Klientem udało zablokować się działania hakerów, a sklepy znów były dostępne dla użytkowników.

Chcesz uniknąć ataku hakerskiego?
Napisz do nas po darmową konsultacje!
Zatrzymanie ataku hakerskiego DDOS na 4 sklepy internetowe

Czym jest atak hakerski DDOS?

Atak DDoS (rozproszony atak odmowy usługi) to rodzaj cyberatak, w którym agresor próbuje sparaliżować lub zakłócić działanie usługi online, serwera, aplikacji lub sieci internetowej, przeciążając je wieloma żądaniami lub zapytaniami. Skrót DDoS oznacza „Distributed Denial of Service,” co oznacza „rozproszoną odmowę usługi”. Atak DDoS polega na tym, że przeciwnik wykorzystuje wielu komputerów lub urządzeń (często zainfekowanych botnetów) do jednoczesnego wysyłania dużych ilości danych lub zapytań do celu ataku.

Rozpoznanie problemu

Klient skontaktował się z nami i powiedział, że padł ofiarą ataku hakerskiego wycelowanego w jego 4 sklepy internetowe. Celem ataku było wyłudzenie pieniędzy, które miały zostać zapłacone w kryptowalutach, by nie można było zidentyfikować sprawców. Po rozpoznaniu problemu zaczęliśmy od razu działanie, by odeprzeć atak.

Przeprowadzone działania

Po otrzymaniu wszelkich dostępów i informacji od Klienta zaczęliśmy wdrożenie usługi Cloudflare, której zadaniem jest filtrowanie ruchu, obrona przed atakami DDOS oraz uniemożliwienie przechwycenia wrażliwych danych. Po przeanalizowaniu ruchu wdrożyliśmy odpowiednie filtrowanie i monitorowaliśmy, co dalej dzieje się ze sklepami klienta. Po zebraniu dodatkowych danych wdrożyliśmy kolejne filtry i atak DDOS przestał być efektywny. 

Czym jest usługa Cloudflare?

Cloudflare to globalna sieć serwerów, która została stworzona w celu zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników i stron oraz sklepów internetowych. Najprościej mówiąc jest to filtr, który zapobiega wykradaniu danych i atakom hakerskim. Dodatkowo wykorzystuje się ją do przyspieszenia ładowania stron i sklepów internetowych. Podstawowy pakiet usługi jest darmowy, dlatego warto rozważyć wdrożenie ze względu na korzyści, jakie oferuje.

Podsumowanie

Po wdrożeniu usługi Cludflare i filtrowaniu atak DDOS przestał zagrażać sklepom, które znów były dostępne dla użytkowników. Klient był bardzo zadowolony z przebiegu zlecenia, co jest dla nas najważniejszym wyznacznikiem naszej pracy.

Netplace
Logo

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Klienci doceniają nasze indywidualne podejście do każdego zlecenia. Jeśli potrzebujesz pewnego zespołu do rozwiązania Twojego problemu, to napisz do nas!

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Klienci doceniają nasze indywidualne podejście do każdego zlecenia. Jeśli potrzebujesz pewnego zespołu do rozwiązania Twojego problemu, to napisz do nas!

Masz pytanie odnośnie produktu? Pisz śmiało!

Jeśli masz jakieś wątpliwości przed zakupem produktu ,to napisz do nas, a my odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.