Na wdrożenie Consent Mode v2 nie jest jeszcze za późno. Sprawdź co grozi za jego brak!

Cloudflare w sklepie Shoper – dlaczego warto wdrożyć?

Usługa CloudFlare to globalna sieć dzięki, której korzystający z niej właściciel strony lub sklepu internetowego zyskuje dodatkowe bezpieczeństwo oraz dodatkową wydajność swojego serwisu.

Cloudflare zostało założone w 2009 roku, pierwotnie jako firma, która miała się zajmować śledzeniem zagrożeń internetowych, a także ich powstrzymywaniem. Dzięki dwóm głównym usługom, które pierwotnie oferowali CDN – Content Delivery Network oraz DNS – Domian Name Server.

Usługa CDN oferowana przez Cloudflare jest stosowana na całym świecie, pozwala ona na znacząco przyśpieszyć działanie i czas odpowiedzi serwera na stronach o zasięgu globalnym jak i lokalnym. Ponadto Cloudflare pozwala zarządzać wszystkimi rekordami własnej strefie DNS swojej domeny internetowej.

Główny zadaniem usługi Cloudflare jest jednak stworzenie bariery ochronnej dla Twojego sklepu internetowego Shoper, która powoduje, że klienci nie łączą się bezpośrednio z Twoim sklepem internetowym Shoper tylko za pomocą usług IP są przekierowywaniu do jego kopii na serwerach Cloudflare. Dzięki takiemu rozwiązaniu potencjalni intruzi nie są w stanie dotrzeć bezpośrednio do Twojego sklepu internetowego Shoper, przez co jest on dodatkowo zabezpieczony przed wszelkiego rodzaju włamaniami.

Najważniejsze zalety Cloudflare w sklepie Shoper

 1. Ochrona przed atakami DDoS – Atak DDoS to nieoczekiwany i ogromny przyrost ruchu w Twoim sklepie internetowym, celem tego ataku jest przeciążenie serwera zbyt dużą ilością zapytań do serwera i bazy danych. Dzięki rozproszeniu serwerów Cloudflare po całym świecie reakcja Cloudflare w przypadku ataku na Twój sklep internetowy Shoper jest prawie natychmiastowa. Cloudflare filtruje ruch na Twojej stronie i blokuje spamerom dostęp, przez co odciąża platformę serwerową Shopera, dzięki czemu Twój sklep nadal może funkcjonować stabilnie.
 2. Ograniczenie ilości wiadomości typu SPAM w Twoich skrzynkach – Cloudflare dodatkowo filtruje wiadomości na listach SPAM, dzięki czemu jeszcze skuteczniej zabezpiecza Twoje skrzynki firmowe przed niechcianymi wiadomościami.
 3. Ograniczenie dostępu dla niechcianych odwiedzających – Dzięki filtrowaniu adresów IP masz możliwość zablokowania podejrzanych wizyt, które pojawiają się u Ciebie w sklepie Shoper
 4. Przyśpieszenie ładowanie się sklepu Shoper – Usługa Cloudflare realnie przyśpiesza również ładowanie się sklepu internetowego Shoper, która dzięki wykorzystaniu własnego systemu pamięci cache odciąża serwery Shoper co wpływa pozytywnie na prędkość jego ładowania. Dodatkowo dzięki rozproszonej infrastrukturze serwerów Cloudflare, zawartość Twojego sklepu internetowego może być dostarczana do klienta dużo szybciej.
 5. Bezpłatna wersja usługi Cloudflare, która pozwala na dostęp do wszystkich powyższych funkcji.

Cloudflare a SEO sklepu internetowego

Czy wdrożenie Cloudflare w swoim sklepie Shoper wpłynie negatywnie na pozycję Twojego sklepu w wyszukiwarce Google. Naszym zdaniem nie ma to znaczenia. Adres IP Twojego serwera się oczywiście zmieni, ponieważ

Cloudflare prezentuje się adresem IP, który wskazuje na San Francisco / USA, ale naszym zdaniem nie ma to większego wpływu na pozycję w wyszukiwarce Google. Natomiast poprawa szybkości ładowania się strony na 100% podniesie Twoje wyniki w oczach Google, co może pozytywnie wpłynąć na Twoją pozycję na listach wyników.

Wnioski te opieramy na wynikach naszych klientów, którzy posiadają już skonfigurowany Cloudflare w swoich sklepach Shoper.

Giganci, którzy zaufali Cloudflare

Cloudflare pomaga optymalizować już ponad 6 milionów stron i sklepów internetowych, w tym niektórzy z naszych klientów:

 1. Simoniot.com
 2. Ftsgps.com
 3. Dobreliski.pl

Również wiele światowych firm używa Cloudflare do optymalizacji i zabezpieczenia swoich stron:

 1. Zendesk.com
 2. Uber.com
 3. Jquery.com
 4. Thepriatebay.org
 5. Demontywatory.pl
 6. Fotka.pl
 7. Kwejk.pl

Czy Cloudflare jest darmowy?

Samo narzędzie Cloudflare oferuje darmowy pakiet swoich usług, który jest wystarczający dla większości klientów. Zawsze gdy klient będzie chciał skorzystać z płatnych rozwiązań, istnieje możliwość przejścia na płatny pakiet. Bez potrzeby ponownej konfiguracji. Konfigurację można wykonać samodzielnie lub zlecić ją nam.

Wyniki testów z użyciem Google Speed Insights

Wykonaliśmy dwa testy laboratoryjne. Pierwszy test został wykonany na podstawowym szablonie Shoper RWD, bez żadnych dodatkowych integracji typu Google Analytics, czatów na stronie czy innych narzędzi. Wyniki z narzędzia Google Speed Inisight są podzielone pomiędzy rezultat uzyskany na komputerze i komórce – Google za pomocą swoich możliwości i technologii symuluje to jak strona będzie się ładowała i wyświetlała na komputerze oraz urządzeniu mobilnym typu komórka.

Wynik dla komputera jest akceptowalny, ponieważ znajduje się on blisko dolnej granicy bardzo dobrego wyniku tj podstawowy szablon zdobywa 87 pkt/100 pkt, natomiast wynik mobilny oscyluje w granicach 50 pkt/100 pkt. Po zaimplementowaniu darmowej wersji Cloudflare wynik dla komputerów wskakuje już w przedział bardzo dobrego wyniku tj. 92 pkt/100 pkt natomiast to głównie na urządzeniach mobilnych typu telefony komórkowe wynik ten jest dużo bardziej zauważalny, bo podnosi się o 16 pkt do poziomu 66 pkt/100 pkt. To wszystko uzyskiwane jest za pomocą bezpłatnego narzędzia, które dodatkowo chroni Twój sklep Shoper przed atakami DDoS.

Cloudflare w Twoim sklepie Shoper

Jeżeli jesteś zainteresowany zainstalowaniem Cloudflare w swoim sklepie Shoper lub na swojej stronie www, skontaktuj się z nami pod adresem [email protected], a przedstawimy Ci naszą ofertę.

Sebastian

Sebastian

W branży web od 2009 roku, swoją przygodę rozpoczął jako Frontend Developer. Pracował z takimi firmami jak Eturysta, Eduweb, Trening Biegacza, Forward Thinking Systems, SimonIoT. Natomiast z Shoperem związany od 2016 roku.

Netplace
Logo

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Klienci doceniają nasze indywidualne podejście do każdego zlecenia. Jeśli potrzebujesz pewnego zespołu do rozwiązania Twojego problemu, to napisz do nas!

Masz pytanie odnośnie produktu? Pisz śmiało!

Jeśli masz jakieś wątpliwości przed zakupem produktu ,to napisz do nas, a my odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Klienci doceniają nasze indywidualne podejście do każdego zlecenia. Jeśli potrzebujesz pewnego zespołu do rozwiązania Twojego problemu, to napisz do nas!