Na wdrożenie Consent Mode v2 nie jest jeszcze za późno. Sprawdź co grozi za jego brak!

31 narzędzi dla e-commerce do wsparcia sprzedaży i marketingu w 10 kategoriach

W dzisiejszych czasach e-commerce staje się coraz bardziej popularne i ważne dla wielu przedsiębiorców. Aby osiągnąć sukces w sprzedaży i marketingu online, ważne jest posiadanie odpowiednich narzędzi do wsparcia marketingu i sprzedaży.

W tym artykule przedstawię Ci ponad 31 narzędzi e-commerce podzielonych na 10 kategorii, które mogą pomóc w podniesieniu sprzedaży i marketingu w Internecie. Znajdziecie tu między innymi narzędzia do analizy danych, automatyzacji procesów, pozycjonowania, e-mail marketingu oraz wiele innych.

Poza listą udostępniona w artykule przygotowałem też osobną listę +200 narzędzi e-commerce, którą udostępniam w zupełności za darmo. Wystarczy, że poniżej zostawisz swój adres e-mail, a prześle Ci ją na skrzynkę pocztową. 🙂

No to lecimy z listą! 🙂

Narzędzia e-commerce – analityka i analiza

Google Analytics

Google Analytics to bezpłatne narzędzie do analizy danych, które pomaga w zrozumieniu, jak użytkownicy korzystają z witryny internetowej. Narzędzie to może wesprzeć sprzedaż i marketing w e-commerce poprzez dostarczanie informacji na temat ruchu na stronie, źródeł ruchu, czasu spędzonego na stronie, konwersji i wielu innych.

Koszt: Darmowe
Link: https://analytics.google.com/analytics/web/

Locker Studio (dawniej Google Data Studio)

Locker Studio (dawniej Google Data Studio) to narzędzie do tworzenia raportów i wizualizacji danych. Jest to idealne narzędzie dla e-commerce, ponieważ pozwala na łatwe i szybkie tworzenie skomplikowanych raportów i zestawień różnych danych – nawet z innych źródeł, jeśli mamy dodatkowo wykupione narzędzie Supermetrics.

Koszt: Darmowe
Link: https://lookerstudio.google.com/

Supermetrics

Supermetrics to narzędzie do automatyzacji raportowania danych z wielu źródeł, w tym Google Ads, Google Analytics, Facebook Ads, YouTube Ads, Twitter Ads, Bing Ads, LinkedIn Ads, Amazon Ads, Yandex Ads, i wiele innych. Jest to idealne narzędzie dla e-commerce, ponieważ pozwala na łatwe i szybkie tworzenie raportów i analiz danych, które mogą być wykorzystane do wsparcia sprzedaży w sklepie internetowym.

Koszt: Płatne – zależy od wybranych narzędzi
Link: https://supermetrics.com/

Screaming Frog SEO Spider

Screaming Frog SEO Spider to narzędzie SEO, które pomaga w optymalizacji witryn internetowych pod kątem wyszukiwarek internetowych. Narzędzie to pozwala na analizę stron internetowych pod kątem wszystkich elementów SEO, takich jak linki, meta tagi, treści, słowa kluczowe i wiele innych. Narzędzie to może pomóc w zwiększeniu widoczności witryny w wyszukiwarkach internetowych, co w konsekwencji może przyczynić się do wzrostu sprzedaży w e-commerce. Screaming Frog SEO Spider może również pomóc w identyfikacji problemów technicznych, które mogą utrudniać wyszukiwarkom indeksowanie witryny, a także w identyfikacji słabych punktów w zakresie SEO, które mogą być wykorzystane do poprawy wyników wyszukiwania.

Koszt: Darmowe w podstawowym pakiecie
Link: https://www.screamingfrog.co.uk/seo-spider/

Google Trends to narzędzie, które pozwala na śledzenie popularności słów kluczowych i tematów w Internecie. Jest to szczególnie przydatne dla e-commerce, ponieważ pozwala na śledzenie trendów w sprzedaży i marketingu. Może pomóc w określeniu, które słowa kluczowe są najbardziej popularne wśród klientów, a także w jaki sposób zmieniają się trendy w czasie. To narzędzie może pomóc w określeniu, które produkty są najbardziej pożądane przez klientów.

Koszt: Darmowe
Link: https://trends.google.pl/trends/

Narzędzia e-commerce – automatyzacja

Make (dawniej Integromat)

Make (dawniej Integromat) to narzędzie do automatyzacji procesów, które pozwala na tworzenie złożonych łańcuchów zadań. Pozwala to na zautomatyzowanie wielu czynności, takich jak wysyłanie powiadomień, tworzenie raportów, wysyłanie wiadomości e-mail i wiele innych. Make może znacznie skrócić czas potrzebny na wykonanie tych czynności, co pozwala na skupienie się na innych aspektach sprzedaży i marketingu w e-commerce.

Koszt: Darmowe w podstawowym pakiecie
Link: https://www.make.com

Zapier

Zapier to narzędzie do automatyzacji, które pozwala łączyć różne aplikacje i tworzyć procesy automatyczne. Zapier może wesprzeć sprzedaż i marketing w e-commerce poprzez automatyzację procesów, takich jak tworzenie zaawansowanych kampanii e-mailowych, śledzenie danych z różnych źródeł, tworzenie powiadomień i wiele innych. Zapier może pomóc w optymalizacji procesów sprzedażowych i marketingu, zmniejszając czas potrzebny na wykonywanie rutynowych zadań i pozwalając skupić się na bardziej strategicznych aspektach.

Koszt: Darmowe w podstawowym pakiecie
Link: https://zapier.com

User.com

User.com to narzędzie do automatyzacji marketingu i sprzedaży w e-commerce. Umożliwia tworzenie i wdrażanie zaawansowanych kampanii marketingowych, które są dostosowane do potrzeb klientów. Narzędzie to pozwala na tworzenie i wysyłanie personalizowanych wiadomości e-mail, SMS i powiadomień push, a także na tworzenie i zarządzanie stronami docelowymi, formularzami i ankietami. User.com umożliwia również tworzenie i zarządzanie programami lojalnościowymi, które mogą zwiększyć zaangażowanie klientów i wspierać sprzedaż. Narzędzie to jest szczególnie przydatne dla e-commerce, ponieważ pozwala na tworzenie i wdrażanie skutecznych kampanii marketingowych, które są dostosowane do potrzeb klientów.

Koszt: Darmowe w podstawowym pakiecie
Link: https://www.user.com

Narzędzia e-commerce – content marketing

Good Content

Good Content to platforma, która umożliwia dodanie zlecenia na napisanie treści. Szeroka baza copywriterów (ponad 20 tysięcy) umożliwia bardzo szybką realizację treści już w kilka godzin. Formularz dodania zlecenia pozwala bardzo precyzyjnie określić wymagania, co do treści, jakie mają zostać napisane. Wielkim plusem jest to, że płaci się za zaakceptowany tekst. Jeśli jakiś copywriter napisał tekst nieodpowiadający wytycznym, to można zgłosić poprawę lub odrzucenie bez konsekwencji finansowych.

Koszt: Koszt zależy od zlecenia
Link: https://goodcontent.pl

SurferSEO

SurferSEO to narzędzie SEO, które pomaga w optymalizacji stron internetowych pod kątem wyszukiwarek internetowych. Jest to jedno z najbardziej zaawansowanych narzędzi SEO, które pomaga w tworzeniu i optymalizacji treści, aby strony internetowe były bardziej widoczne w wynikach wyszukiwania. SurferSEO oferuje szereg funkcji, w tym analizę słów kluczowych, analizę treści, optymalizację słów kluczowych, optymalizację linków i wiele innych. Narzędzie to może wesprzeć sprzedaż i marketing w e-commerce poprzez zwiększenie widoczności stron internetowych w wynikach wyszukiwania, co może przyczynić się do wzrostu ruchu i przychodów.

Koszt: Od 49 USD/miesiąc
Link: https://surferseo.com

Smodin

Smodin jest narzędziem do wsparcia pisania oraz sprawdzania treści. Między innymi w narzędziu można zrobić rewrite treści, sprawdzenie plagiatu, zrobić tłumaczenie, czy wygenerowanie teksu na podstawie podanych haseł. Bardzo przydatne w e-commerce, by stworzyć unikatowe opisy produktów, zamiast zaciągać te z bazy hurtowni, które ma większość sklepów.

Koszt: Darmowe w podstawowym pakiecie
Link: https://smodin.io

Narzędzia e-commerce – customer experience

CallBack24

CallBack24 to narzędzie do automatyzacji obsługi klienta, które umożliwia klientom wygodne zamawianie rozmów telefonicznych z pracownikami firmy. To narzędzie pozwala firmom zaoszczędzić czas i pieniądze, ponieważ automatyzuje proces zamawiania rozmów telefonicznych, a także umożliwia pracownik wgląd w ich statystyki.

Koszt: Darmowe w podstawowym pakiecie
Link: https://callback24.pl

Smartsupp

Smartsupp to narzędzie do wsparcia sprzedaży w e-commerce, które umożliwia komunikację z klientami w czasie rzeczywistym. Pozwala ono na śledzenie aktywności użytkowników na stronie internetowej, wysyłanie powiadomień i automatyczne odpowiadanie na pytania klientów. Smartsupp umożliwia również tworzenie ankiet i sond, aby lepiej zrozumieć potrzeby klientów i zwiększyć zaangażowanie. Dzięki temu narzędziu można zwiększyć sprzedaż i zwiększyć zaangażowanie klientów, a także zbudować silniejszą markę.

Koszt: Darmowe w podstawowym pakiecie
Link: https://www.smartsupp.com

Intercom

Intercom to narzędzie do automatyzacji komunikacji z klientami, które pomaga w zarządzaniu relacjami z klientami i wspiera sprzedaż w e-commerce. Intercom umożliwia tworzenie i wysyłanie automatycznych wiadomości do klientów, a także zarządzanie konwersacjami z klientami w czasie rzeczywistym.

Koszt: Od 74 USD/miesiąc
Link: https://www.intercom.com

Narzędzia e-commerce – grafika

Iconfinder

Iconfinder to narzędzie do wyszukiwania ikon, które można wykorzystać w projektach e-commerce. Iconfinder oferuje ponad 3 miliony ikon w ponad 50 kategoriach, dzięki czemu można znaleźć idealne ikony do wszystkich projektów e-commerce. Iconfinder może wesprzeć sprzedaż i marketing w e-commerce poprzez ułatwienie tworzenia atrakcyjnych i przyciągających uwagę grafik, które mogą zwiększyć zaangażowanie klientów i przyciągnąć nowych.

Koszt: Darmowe w podstawowym pakiecie
Link: https://www.iconfinder.com

Pixabay

Pixabay to darmowe narzędzie do tworzenia i udostępniania zdjęć, ilustracji i filmów wideo. Jest to idealne narzędzie dla e-commerce, ponieważ pozwala tworzyć atrakcyjne i profesjonalne treści, które mogą wspierać sprzedaż i marketing. Pixabay oferuje szeroki wybór zdjęć, ilustracji i filmów wideo, które można wykorzystać do tworzenia reklam, stron internetowych, materiałów promocyjnych i innych treści.

Koszt: Darmowe
Link: https://pixabay.com

RemoveBG

RemoveBG to narzędzie do automatycznego usuwania tła z obrazów. Jest to szczególnie przydatne dla e-commerce, ponieważ pozwala na szybkie i łatwe tworzenie profesjonalnych zdjęć produktów bez konieczności wykorzystywania skomplikowanych programów graficznych.

Koszt: Darmowe
Link: https://www.remove.bg

Narzędzia e-commerce – linkbuilding

WhitePress

Whitepress jest platformą link buildingu, pozwalająca pozyskiwać linki zewnętrzne prowadzące do strony. Jest to jedna z najpopularniejszych platform zrzeszającą wydawców z własnymi serwisami www, którzy za odpowiednią opłatą opublikują artykuł z linkiem dla strony.

Koszt: Koszt zależy od wydawcy
Link: https://www.whitepress.pl

Linkhouse

Wcześniej agencja link buildingu, teraz jedna z najpopularniejszych platform do pozyskiwania linków zewnętrznych dla strony. Posiada równie dużą bazę wydawców. Na wielki uznanie zasługuje najnowsze rozwiązanie, które pozwala stworzyć kampanię pozyskiwania linków w 5 minut na podstawie zadanych parametrów – robi to efektywniej niż zwyczajna agencja SEO.

Koszt: Koszt zależy od wydawcy
Link: https://linkhouse.pl

HARO

HARO (Help A Reporter Out) to narzędzie, które pozwala firmom e-commerce wykorzystać dziennikarzy do promowania ich produktów i usług. Dzięki HARO, firmy mogą wysyłać zapytania do dziennikarzy, którzy szukają informacji na temat określonych produktów lub usług. Dziennikarze mogą wykorzystać te informacje do tworzenia artykułów, które mogą być wykorzystane do promowania produktów i usług firmy. HARO może pomóc firmom w zwiększeniu ich widoczności w Internecie, a także w zwiększeniu sprzedaży i marketingu w e-commerce.

Koszt: Za darmo
Link: https://www.helpareporter.com

Narzędzia e-commerce – e-mail marketing

Freshmail

Freshmail to narzędzie do automatyzacji marketingu, które pomaga w zarządzaniu kampaniami e-mailowymi. Umożliwia tworzenie i wysyłanie zaawansowanych e-maili, które są dostosowane do potrzeb klientów. Freshmail oferuje szereg funkcji, w tym możliwość tworzenia list mailingowych, wysyłania automatycznych wiadomości e-mail, tworzenia szablonów e-mail, tworzenia formularzy zapisu i wiele innych. Freshmail może pomóc w zwiększeniu sprzedaży i marketingu w e-commerce poprzez zwiększenie zaangażowania klientów i budowanie trwałych relacji z nimi. Narzędzie to może również pomóc w zwiększeniu widoczności marki i zwiększeniu ruchu na stronie internetowej.

Koszt: Od 134 PLN/miesiąc
Link: https://freshmail.pl

Mailer Lite

MailerLite to narzędzie do automatyzacji e-mail marketingu, które pomaga w tworzeniu i wysyłaniu skutecznych kampanii e-mail. Jest to idealne narzędzie dla e-commerce, ponieważ pozwala na tworzenie i wysyłanie zaawansowanych kampanii e-mail, które są dostosowane do potrzeb klientów. MailerLite oferuje szereg funkcji, w tym możliwość tworzenia list mailingowych, wysyłania automatycznych wiadomości e-mail, tworzenia szablonów e-mail i wiele więcej. Dzięki temu narzędziu e-commerce może wspierać swoją sprzedaż i marketing poprzez wysyłanie skutecznych kampanii e-mail, które są dostosowane do potrzeb klientów.

Koszt: Darmowe w podstawowym pakiecie
Link: https://www.mailerlite.com

MailChimp

MailChimp to narzędzie do automatyzacji marketingu, które pomaga w tworzeniu i wysyłaniu skutecznych kampanii e-mail. Jest to jedno z najbardziej popularnych narzędzi do e-commerce, które pomaga w tworzeniu i wysyłaniu skutecznych kampanii e-mail, a także w tworzeniu list mailingowych i segmentacji odbiorców.

Koszt: Darmowe w podstawowym pakiecie
Link: https://mailchimp.com

Narzędzia e-commerce – outsourcing

Upwork

Upwork to platforma do współpracy z freelancerami, która umożliwia właścicielom e-commerce zatrudnianie wykwalifikowanych pracowników z całego świata. Upwork oferuje szeroki wybór specjalistów w dziedzinie marketingu, programowania, projektowania, tworzenia treści i wielu innych. Dzięki temu właściciele e-commerce mogą zatrudniać wykwalifikowanych freelancerów do wykonywania zadań, które wymagają specjalistycznej wiedzy lub umiejętności.

Koszt: Zależy od zlecenia
Link: https://www.upwork.com

Fiverr

Fiverr to platforma, która umożliwia współpracę z wykwalifikowanymi freelancerami, którzy oferują usługi w zakresie tworzenia stron internetowych, projektowania graficznego, tworzenia treści, marketingu i wielu innych. Fiverr jest idealnym narzędziem dla e-commerce, ponieważ pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, oferując wysokiej jakości usługi w przystępnych cenach.

Koszt: Zależy od zlecenia
Link: https://www.fiverr.com

Useme

Useme to polska platforma freelancingowa, która umożliwia zlecanie zadań specjalistom z różnych dziedzin. Użytkownicy mogą wybierać spośród wykwalifikowanych freelancerów, którzy oferują swoje usługi w zakresie programowania, projektowania, marketingu, tłumaczeń, tworzenia treści i wielu innych specjalizacji. Atutem tej platformy jest możliwość wystawiania faktur za zlecenia bez konieczności posiadania firmy.

Koszt: Zależy od zlecenia
Link: https://useme.com

Narzędzia e-commerce – reklamy płatne

Ad Creative Bank

Ad Creative Bank to portal udostępniający przykłady skutecznych reklam płatnych różnych marek i branż. Na uwagę zasługuje podstrona z przykładami najskuteczniejszych reklam, gdzie można znaleźć dużą ilość inspiracji i zastosować je w swoich kampaniach.

Koszt: Darmowe
Link: https://www.theadcreativebank.com

Facebook Ads Library

Facebook Ads Library jest biblioteką reklam Facebooka. Dzięki niej na przykład można podglądnąć jakie reklamy płatne aktualnie ma nasza konkurencja. Można również się zainspirować i przenieść to na swoje kampanie.

Koszt: Darmowe
Link: https://www.facebook.com/ads/library/

Facebook Creator Studio

Facebook Creator Studio to narzędzie dostępne na Facebooku, przeznaczone dla twórców treści, które pozwala im zarządzać swoimi publikacjami, analizować ich wyniki oraz planować przyszłe treści. Pozwala ono twórcom monitorować i analizować statystyki publikowanych postów, przesyłać powiadomienia o komentarzach i wiadomościach, a także planować i publikować treści na różnych kanałach, takich jak Facebook, Instagram czy IGTV.

Koszt: Darmowe
Link: https://business.facebook.com/creatorstudio/home

Narzędzia e-commerce – SEO

Ahrefs / Ahrefs Webmaster Tools

Ahrefs to jedno z najbardziej zaawansowanych narzędzi do optymalizacji SEO i marketingu w wyszukiwarkach. Ahrefs oferuje szeroki zakres funkcji, które pomagają w zwiększaniu widoczności witryny w wyszukiwarkach, w tym analizę słów kluczowych, monitorowanie pozycji w wynikach wyszukiwania, monitorowanie linków i wiele innych. Ahrefs może pomóc w e-commerce poprzez zwiększenie widoczności witryny w wyszukiwarkach, co może przyczynić się do wzrostu ruchu i sprzedaży. Ahrefs może również pomóc w tworzeniu strategii marketingowych, takich jak optymalizacja słów kluczowych, link building i monitorowanie konkurencji.

Koszt: Wersja Webmaster Tools jest darmowa, a pełnoprawne narzędzie jest już od 99 USD/miesiąc.
Link: https://ahrefs.com/pl | Darmowa: https://ahrefs.com/webmaster-tools

Semrush

Semrush to narzędzie do optymalizacji SEO, które pomaga w zwiększeniu widoczności witryny w wynikach wyszukiwania. Pozwala ono na monitorowanie pozycji witryny w wynikach wyszukiwania, analizę słów kluczowych, monitorowanie konkurencji, optymalizację treści i wiele innych. Semrush oferuje również narzędz

Koszt: Od 99,95 USD/miesiąć
Link: https://www.semrush.com

Senuto

Senuto to narzędzie do monitorowania pozycji strony internetowej w wynikach wyszukiwania (SERP). Może być przydatne w e-commerce, ponieważ pozwala na śledzenie pozycji swojej strony i konkurencji, co pozwala na identyfikację i usuwanie problemów związanych z SEO, takich jak problem z indeksowaniem, słabe wyniki w wyszukiwarce i brak ruchu organicznego. Ponadto, narzędzie może pomóc w tworzeniu i utrzymywaniu strategii SEO, która pomoże w osiągnięciu lepszych wyników w wyszukiwarkach i zwiększeniu ruchu organicznego na stronie.

Koszt: Od 83 PLN/miesiąc

Kamil

Kamil

Od ponad 9 lat związany z marketingiem internetowym. W zagadnieniach e-commerce czuje się jak ryba w wodzie. Aktualnie T-Shaped Marketer z wiedzą w zakresie analityki, SEO, User Experience i automatyzacji biznesu.

Netplace
Logo

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Klienci doceniają nasze indywidualne podejście do każdego zlecenia. Jeśli potrzebujesz pewnego zespołu do rozwiązania Twojego problemu, to napisz do nas!

Masz pytanie odnośnie produktu? Pisz śmiało!

Jeśli masz jakieś wątpliwości przed zakupem produktu ,to napisz do nas, a my odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Klienci doceniają nasze indywidualne podejście do każdego zlecenia. Jeśli potrzebujesz pewnego zespołu do rozwiązania Twojego problemu, to napisz do nas!